Vyberte stránku


ACHB_avmedia_DJakubecRozhovor s panem Davidem Jakubcem, produktovým manažerem společnosti AV MEDIA, a.s. pro segment inteligentních domácností a také specialistou v oblasti AV / IT techologií s certifikací CTS a více jak 18 letými zkušenostmi v oboru.

[messagebox type=“info“] Ptáme se, na působení společnosti AV MEDIA a.s. v oblasti chytrého bydlení a její koncept Home4Life. Dozvíte se, čemu je dobré při plánování chytrého domu věnovat zvýšenou pozornost, co nejčastěji zákazníky zajímá a jakým mylným doměnkám musí integrátor čelit. Najdete zde také dobrou radu na závěr. [/messagebox]

[divider type=“divide-3″] [/divider]


Společnost AV MEDIA, a.s. se zaměřuje především na audiovizuální a prezentační techniku do různých segmentů. Co Vás přimělo zamířit do oblasti chytrých domácností?

Nejprve nás oslovovali zákazníci se svými požadavky na návrh řešení domácího kina s plátnem a projektorem. K tomu se postupně přidávaly nároky na integraci osvětlení, regulaci topení a chlazení, zabezpečení, atd.

Tuto, ba možná i složitější integraci máme již dávno zvládnutou z projektů v jiných segmentech, a tak nám připadlo logické tento koncept přenést i do segmentu domácností. Jsme tu pro ty, kteří preferují řešení na míru a osobní přístup k individuálním požadavkům. [divider type=“divide-4″] [/divider]

ACHB_logo_home4life

V oblasti domácností společnost AV MEDIA, a.s. nabízí koncept chytrého bydlení „Home4Life“. Můžete nám ho přiblížit?

Čím více elektroniky do domácností přichází, tím komplexnější a složitější je její ovládání. Naučili jsme se uživateli poskytovat jednoduché grafické rozhraní, které vizualizuje nejčastěji používané funkce nebo sérii funkcí na dotek jediného tlačítka. Uživatel pak zvládne obsluhu i bez návodu, jen s krátkým zaškolením.

Řešení Home4Life je skládačka 4 technologických pilířů (Pohodlí, Bezpečí, Úspory a Zábava), které jsou sloučeny do jednoho ovladače (tablet, smartphone nebo systémový dotykový panel). Uživatel tak má k dispozici jednotné rozhraní k ovládání domu ať je kdekoliv. Respektujeme životní styl našich zákazníků a nenutíme je přizpůsobovat se tomu, co stanovil výrobce elektroniky. Zde se můžete podívat na video Home4Life.

[divider type=“divide-4″] [/divider]

Co zákazníky z oblasti chytrého bydlení nejčastěji zajímá?

Hodně zákazníků se ptá na životnost. Většinou si staví jeden dům za život a chce, aby mu systém vydržel a byl udržitelný, případně rozšířitelný.

Další častý dotaz je na provozní spolehlivost a následný servis v případě poruchy. Na oba tyto dotazy umíme reagovat zejména výběrem kvalitních dodavatelů a kvalitními produkty. Spolupracujeme výhradně s ověřenými dodavateli, kteří mají na trhu nějakou historii a víme, že je na ně spolehnutí.

Servis zajišťujeme prostřednictvím dispečinku, který přijímá požadavky na servis 24/7 s možností výjezdu do následujícího pracovního dne a to ze 7 poboček v ČR. Pokud je klient opravdu náročný a chce, abychom mu byli k dispozici non-stop, rádi mu za příplatek tuto službu nabídneme.

[divider type=“divide-4″] [/divider]


ACHB_avmedia_projektyMáte cenné zkušenosti s projekty inteligentní elektroinstalací a současně i její realizací. Můžete nám poradit, čemu je dobré věnovat zvýšenou pozornost? 

V našich projektech je inteligentní elektroinstalace základním pilířem chytrého domu. Proto klademe důraz na pečlivé zpracování elektro projektu, aby zachycoval stávající, ale i budoucí požadavky klienta. Kvalitní projektovou dokumentací celý proces realizace chytrého domu začíná. Máme tým odborných projektantů, pro které je každý projekt osobní vizitkou a takto svědomitě plní svojí roli.

Pokud si nás zákazníky vybere jako partnera k realizaci, dbáme na 100% spolupráci s ním a s ostatními profesemi. Chceme mít klientovu důvěru a na oplátku garantujeme, že naplníme jeho očekávání. Těm, kteří se chystají stavět chytrý dům bych rád poradil, aby přišli se svým projektem včas, tedy ještě před zahájením stavby. Jedině tak může projektant zhmotnit vaše představy.

[divider type=“divide-4″] [/divider]

Setkáváte se u zájemců často s předsudky nebo mylnými domněnkami v souvislosti s řešením chytrého bydlení?

Asi nejčastější otázka je cena. Ta je dnes tím nejdůležitějším rozhodovacím kritériem pro většinu zákazníků. Na internetu je v tomto směru spousta informací a zaručených kalkulátorů pro chytrou elektroinstalaci. Bohužel jsou tyto informace mnohdy zkreslené a neúplné. Klient přichází připraven na nějakou úroveň investice a je nemile překvapen, že cena nezahrnuje celou řadu dalších komponentů, kabeláže a služeb.

Další častou domněnkou zákazníka je, že chytrý dům je jakýsi krabicový produkt, který stavební firma postaví, on k ní dostane návod a hotovo. Skoro pokaždé musíme zákazníkům vysvětlovat, že chytrý dům je individuální a každý projekt je unikátní. Sice se výrobci snaží přinést na trh krabicové řešení, ale stále ještě se neobejdou bez projektanta a integrátora.

[divider type=“divide-4″] [/divider]

ACHB_AVMEDIA_projekt-Můžete nám dát ještě jednu dobrou radu na závěr?

Moje jediná rada pro potenciální zájemce o chytré bydlení je, „svěřte se do rukou profesionálů“. Těch, kteří vám vše bez zaváhání odkývají a nalákají sliby je na trhu poměrně dost. Ve své praxi jsem se potkal s uživateli, kteří byli rukojmími ve vlastním domě, neboť je dodavatel podvedl, nebo mezitím zkrachoval. Nemá se o ně kdo postarat.

S výběrem partnera si dejte na čas. Navštivte jeho sídlo a showroom, prostudujte si jeho webovou prezentaci a reference. Koukněte se, jak je dlouho na trhu. To vše vám hodně napoví a pomůže vytvořit výsledný obraz. Musíte cítit, že vám dodavatel naslouchá a, že mu důvěřujete.

[divider type=“divide-4″] [/divider]

David Jakubec, CTS
AV MEDIA, a.s.

ACHB_CTS_certifikace-

 

 

 

 

 

 

Osvědčení CTS (Certified Technology Specialist)

Certifikát CTS vydává asociace InfoComm, která sdružuje firmy a jednotlivce z oboru AV/IT. Tímto certifikátem její držitel prokazuje určitou úroveň znalostí v oboru, které jsou ověřovány náročnou zkouškou v angličtině. Certifikát je  nutné každé 3 roky obnovovat.

V AV MEDIA, a.s. je více jak 30 profesionálů s CTS certifikací a je tak vyhledávaným partnerem pro organizace, které toto vzdělání vyžadují při výběru AV/IT integrátora.

 

[divider type=“divide-3″] [/divider]

Mohlo by Vás zajímat: