Byt v pražské Jakubské ulici – Showroom ve kterém se žije!

autor: | Pro 7, 2016 | Asociace radí, Bydlete chytře, Řešení pro chytré bydlení

 

Tento Hi-Tech apartmán je jedním z výsledků projektu Living Showroom architektonického studia Adam Rujbr Architects, který byl vytvořen s podporou dodavatelů moderního vybavení, mezi které patří také iNELS.  Living Showroom je dočasné bydlení, vzorkovna originálního bytového vybavení od českých tvůrců a architektonická výzva v jednom. Tedy doslova showroom, ve kterém se žije, jak ho představuje sám tvůrce, architekt Adam Rujbr.

Jak to v apartmánu funguje? Po příchodu uživatele se jedním stiskem centrálního ovladače rozsvítí světla podle přednastavených scén, zvýší se úroveň ventilace a na interaktivní skleněné příčce se spustí uvítací projekce. Stiskem jednoho tlačítka se tato příčka promění v dotykovou obrazovku a reproduktor zároveň.

Zvláštností apartmánu je průhledná koupelna umístěná uprostřed bytu. Kdo má rád více soukromí, opět pouhým stiskem tlačítka „privacy“ ho bude mít. Skleněné příčky koupelny se zabarví, závěsy zatáhnou a rozsvítí se příjemné osvětlení. Při odchodu se vše vrátí do původního stavu a navíc se zvýší úroveň ventilace. V apartmánu je možné všechna zařízení ovládat pomocí skleněných dotykových ovladačů a tabletu.

 

 

Velmi žádanou funkcí pro majitele apartmánu je možnost vzdáleného odemčení a zamčení bytu. Host ani majitel tak nejsou omezování příchodem na místo. Další výhodou je také možnost vzdáleně zvýšit teplotu obytných prostor ještě dříve, než bude host na místě. Naopak při odchodu hosta majitel snadno pomocí stavu ikon v aplikaci mobilního telefonu nebo tabletu zkontroluje, zda jsou všechna světla a zařízení vypnutá, aktivuje elektronický zámek hlavních dveří bytu a při dlouhodobější nepřítomnosti sníží intenzitu vytápění.

Příchozím uživatelům tak přináší komfort a příjemné vnitřní prostředí, majiteli dokonalý přehled a úspory energií a času.

Ostatně nejlépe to všechno vystihuje video:

 

 

Koncept Living Showroom je postavený na energeticky úsporném provozu, využití obnovitelných zdrojů a soběstačnosti. Bývalou maštalu o rozloze garsonky se podařilo profesionálům proměnit v moderní ekologické bydlení. Projekt je zároveň ukázkou rekultivace nevyužívaných prostor.

Byt v Praze je v pořadí již třetím apartmánem v rámci projektu Living Showroom studia Adam Rujbr Architects. Pilotní projekt najdete také v Brně. Apartmány jsou určeny pro zájemce ubytování typu bed & breakfast, milovníky kvalitní moderní architektury a pro každého, kdo i v samotném ubytování na cestách hledá zážitek.

Chystáte se do Prahy? Rezervujte si prohlídku zdarma nebo nocleh v apartmánu zde a vyzkoušejte si možnosti chytrého bydlení v inspirativním prostředí z rukou architektů.

 

 

Zaujalo Vás řešení inteligentní elektroinstalace či Living Showroom? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

 


Mohlo by Vás zajímat!

Boom chytrých krabiček – jednou aplikací ovládnete celý dům

Domácnosti jsou zaplavené množstvím dálkových ovladačů, které život již spíše komplikují. Ve své době naprosto inovativní výrobek společnosti ELKO EP, chytrá krabička eLAN-IR-003, dokáže nahradit všechny standardně používané IR ovladače Díky této krabičce, pro níž se vžila přezdívka ,,postrach...