Zveme Vás na Dny pasivních domů!

autor: | Říj 31, 2017 | Větrání s rekuperací, Zveme Vás

Chystáte se stavět či rekonstruovat svůj dům? Pak jste se již jistě mnohokrát setkali s pojmy energetická náročnost, nulová spotřeba energie, pasivní dům apod. Trend současnosti vychází jednak z aktuální legislativy, která klade čím dál větší důraz na energetickou náročnost staveb postupně až na úroveň „budov s téměř nulovou spotřebou energie„, jednak také ze stále většího zájmu o ekologické chování a přání zisku maximálních úspor provozních nákladů, v neposlední řadě pak pramení i z požadavku na komfortní a zdravé bydlení. Společnost ATREA s.r.o. hledá ideální rovnováhu mezi všemi těmito faktory a výsledkem jsou pasivní domy ATREA!

Pokud vás zajímá, jak pasivní dům vypadá a funguje v praktickém životě, připravili jsme pro vás již tradiční DNY PASIVNÍCH DOMŮ, které se uskuteční v obci Koberovy v Českém ráji. Letos již 14. ročník této tradiční mezinárodní akce zve návštěvníky do unikátního obytného souboru dvanácti rodinných domů a školicího střediska společnosti ATREA s.r.o., kde na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Budete si moct vyzkoušet komfort pasivního domu, zeptat se na vše související s problematikou odborníků ze společnosti ATREA s.r.o. a jistě oceníte i praktické zkušenosti obyvatel těchto unikátních domů.

Sobota 11.11. – neděle 12.11. 
od 10:00 do 16:00

Soubor pasivních domů ATREA
Koberovy č.p. 186
Liberecký kraj
GPS: 50°37’13.016″N, 15°13’47.277″E

Vyhrajte víkendový pobyt v našem pasivním domě!

Praktická zkušenost je jistě lepší než nejdetailnější teorie. A proto jsme i letos pro vás navíc připravili soutěž o víkendový pobyt v našem pasivním domě!

Každý z návštěvníků akce tak bude mít unikátní možnost vyhrát víkendový pobyt pro celou rodinu (2 noci bez stravování) ve vzorovém pasivním domě, který je součástí unikátního souboru třinácti pasivních domů a školicího střediska ATREA s.r.o. (první energeticky nulová budova v České republice).

Můžete tak strávit víkend s celou svoji rodinou v překrásném území CHKO Český ráj s výbornými možnostmi pro poznávání přírody a krajiny, historie, památek, dovolenou s dětmi, pro pěší i cykloturistiku.

Jaký program na vás čeká?

Opravdu bohatý. Podívejte se, co vše jsme pro vás připravili a na co se můžete oba víkednové dny těšit:

  • Lektorované prohlídky vzorového pasivního domu (začátky v každou celou hodinu, první prohlídka v 10.00, poslední v 15.00 hodin)
  • Přednášky o pasivních domech – v rámci prohlídek vzorového domu (principy, architektura, konstrukce a materiály, větrání a vytápění, legislativa)
  • Prohlídka školicího střediska – první energeticky nulový dům v České republice
  • Diskusní fórum – zúčastní se obyvatelé pasivních domů, spolupracující architekti, projektanti a zástupci realizačních firem (zkušenosti s bydlením, návrh, výstavba, systémy větrání a vytápění, aktuální legislativa)
  • Ukázky materiálů, výrobků a technologií pro energeticky úsporné domy

Pár praktických rad k příjezdu a parkování

Využijte parkoviště podél hlavní silnice v centru obce (poblíž dětského hřiště u základní školy, viz. mapka na druhé straně pozvánky ke stažení). Vzdálenost je přibližně 5 minut chůze od místa konání. Kapacita parkoviště u školicího střediska je omezená a je přednostně vyhrazena pro hendikepované osoby.

Prosíme, respektujte soukromí a majetek okolních obyvatel a neparkujte na přilehlých pozemcích a loukách! Děkujeme.

Hlavní parkoviště (u obecního úřadu, Koberovy 140, Liberecký kraj), GPS: 50°37’22.087″N, 15°13’37.387″E, mapa zde.

Navštivte i další pasivní domy ATREA po celé České republice

Pokud to máte do Koberov daleko, nevadí. V rámci této akce můžete navštívit další z pasivních domů ATREA, které se nacházejí po celé republice. Jejich majitelé vám rádi prozradí své osobní zkušenosti se stavbou i životem v pasivním domě.

Seznam pasivních domů ATREA účastnících se akce

Těšíme se na vaši návštěvu!

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

 

ČERSTVÝ VZDUCH a teplo z toho vydýchaného

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás! Mohlo by Vás zajímat!

Zaklínadlo s názvem REKUPERACE

Dnes bereme jako samozřejmost být neustále ve spojení s kamarády, na lusknutí rozsvítit světla, hlasem spustit televizi, na dálku zapnout pračku. Žijeme přece ve světě plném moderních technologií, které nám život zpříjemňují a usnadňují! Jen málokdo si ale uvědomuje, že základní technologie...