Zveme Vás na Dny pasivních domů!

| Říj 31, 2017 | Větrání s rekuperací, Zveme Vás

Chystáte se stavět či rekonstruovat svůj dům? Pak jste se již jistě mnohokrát setkali s pojmy energetická náročnost, nulová spotřeba energie, pasivní dům apod. Trend současnosti vychází jednak z aktuální legislativy, která klade čím dál větší důraz na energetickou náročnost staveb postupně až na úroveň „budov s téměř nulovou spotřebou energie„, jednak také ze stále většího zájmu o ekologické chování a přání zisku maximálních úspor provozních nákladů, v neposlední řadě pak pramení i z požadavku na komfortní a zdravé bydlení. Společnost ATREA s.r.o. hledá ideální rovnováhu mezi všemi těmito faktory a výsledkem jsou pasivní domy ATREA!

Pokud vás zajímá, jak pasivní dům vypadá a funguje v praktickém životě, připravili jsme pro vás již tradiční DNY PASIVNÍCH DOMŮ, které se uskuteční v obci Koberovy v Českém ráji. Letos již 14. ročník této tradiční mezinárodní akce zve návštěvníky do unikátního obytného souboru dvanácti rodinných domů a školicího střediska společnosti ATREA s.r.o., kde na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Budete si moct vyzkoušet komfort pasivního domu, zeptat se na vše související s problematikou odborníků ze společnosti ATREA s.r.o. a jistě oceníte i praktické zkušenosti obyvatel těchto unikátních domů.

Sobota 11.11. – neděle 12.11. 
od 10:00 do 16:00

Soubor pasivních domů ATREA
Koberovy č.p. 186
Liberecký kraj
GPS: 50°37’13.016″N, 15°13’47.277″E

Vyhrajte víkendový pobyt v našem pasivním domě!

Praktická zkušenost je jistě lepší než nejdetailnější teorie. A proto jsme i letos pro vás navíc připravili soutěž o víkendový pobyt v našem pasivním domě!

Každý z návštěvníků akce tak bude mít unikátní možnost vyhrát víkendový pobyt pro celou rodinu (2 noci bez stravování) ve vzorovém pasivním domě, který je součástí unikátního souboru třinácti pasivních domů a školicího střediska ATREA s.r.o. (první energeticky nulová budova v České republice).

Můžete tak strávit víkend s celou svoji rodinou v překrásném území CHKO Český ráj s výbornými možnostmi pro poznávání přírody a krajiny, historie, památek, dovolenou s dětmi, pro pěší i cykloturistiku.

Jaký program na vás čeká?

Opravdu bohatý. Podívejte se, co vše jsme pro vás připravili a na co se můžete oba víkednové dny těšit:

  • Lektorované prohlídky vzorového pasivního domu (začátky v každou celou hodinu, první prohlídka v 10.00, poslední v 15.00 hodin)
  • Přednášky o pasivních domech – v rámci prohlídek vzorového domu (principy, architektura, konstrukce a materiály, větrání a vytápění, legislativa)
  • Prohlídka školicího střediska – první energeticky nulový dům v České republice
  • Diskusní fórum – zúčastní se obyvatelé pasivních domů, spolupracující architekti, projektanti a zástupci realizačních firem (zkušenosti s bydlením, návrh, výstavba, systémy větrání a vytápění, aktuální legislativa)
  • Ukázky materiálů, výrobků a technologií pro energeticky úsporné domy

Pár praktických rad k příjezdu a parkování

Využijte parkoviště podél hlavní silnice v centru obce (poblíž dětského hřiště u základní školy, viz. mapka na druhé straně pozvánky ke stažení). Vzdálenost je přibližně 5 minut chůze od místa konání. Kapacita parkoviště u školicího střediska je omezená a je přednostně vyhrazena pro hendikepované osoby.

Prosíme, respektujte soukromí a majetek okolních obyvatel a neparkujte na přilehlých pozemcích a loukách! Děkujeme.

Hlavní parkoviště (u obecního úřadu, Koberovy 140, Liberecký kraj), GPS: 50°37’22.087″N, 15°13’37.387″E, mapa zde.

Navštivte i další pasivní domy ATREA po celé České republice

Pokud to máte do Koberov daleko, nevadí. V rámci této akce můžete navštívit další z pasivních domů ATREA, které se nacházejí po celé republice. Jejich majitelé vám rádi prozradí své osobní zkušenosti se stavbou i životem v pasivním domě.

Seznam pasivních domů ATREA účastnících se akce

Těšíme se na vaši návštěvu!

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

 

Den otevřených dveří v obci Koberovy

Více

6. ročník DŘEVOSTAVBA ROKU 2018

Více

Pozvánka na seminář „Návrh, zásady a montáž VZT systému do rodinných domů a bytů“

Více

Rozhovor s dalšími majiteli využívajícími systém ATREA

Více

Stavíte či opravujete rodinný dům?

Více

Kde se vaří na letišti?

Více

Zlatá Medaile z veletrhu Aquatherm 2018

Více

Ocenění TOP EXPO z veletrhu FOR PASIV 2018

Více

Čištění vzduchovodů pro systémy ATREA – Údržba rekuperační jednotky

Více

Ocenění GRAND PRIX z veletrhu FOR PASIV

Více