Jedním stiskem tlačítka zvládnete mnoho!

| Lis 7, 2017 | Asociace radí

Často musíme v provozu své domácnosti pamatovat na spoustu nezbytností. Například zapínání a vypínání světel, TV, zatahování a vytahování žaluzií, vypínání spotřebičů a další úkony zvláště při odchodu z domu nebo návratu ze zaměstnání. A s myšlenkami na jiné naléhavější úkoly, se leckdy na něco zapomene. Přitom si tyto rutinní situace můžeme značně usnadnit a uvolnit mysl důležitějším věcem, než přemýšlení o tom, zda jsme vypnuli všechna světla nebo topení.

Jak na to?

Co tak zmáčknout jedno tlačítko, které vykoná vše potřebné? V chytré elektroinstalaci je to naprosto běžná věc, že ovladače umí jediným stiskem tlačítka ovládat současně více zařízení najednou najednou. Zatímco obyčejné vypínače (v konvenční elektroinstalaci) umí pouze zapnout, vypnout nebo stmívat světla, ty neobyčejné (v chytré elektroinstalaci) umí světla nejen stmívat, ale také se umí pustit do regulace topení, vytahování / zatahování žaluzií nebo spínání spotřebičů, hudby a podobě. Vše se odvíjí o toho, jak funkce jsou k tlačítku přednastaveny.

Chytá domácnost je nejčastěji prezentována prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů, smart TV, protože tak přináší ucelený přehled a kontrolu z jednoho ovladače. To však neznamená, že na stěnách chytré domácnosti nenajdeme žádná tlačítka nebo jen samé ovládací panely. Je to jen o tom, co každému uživateli více vyhovuje – na své si přijdou zastánci klasiky i moderních ovladačů. K výběru je pestrá paleta vypínačů jak tlačítkových (které jsou nejbližší alternativou těch klasických), tak i modernějších skleněných dotykových ovladačů i dotykových panelů.

 

Plochy-bezdratovy-ovladac_

Snadným řešením jsou pak bezdrátové vypínače. Nemusíme sekat do zdí, ani měnit zažité návyky v ovládání a můžeme přitom užívat spoustu výhod. Když modernizujete nebo jen přesouváte nábytek, snadno doplníte další vypínač nebo změníte jeho funkci. Bezdrátové vypínače mají plochou základnu a lze je přilepit na sklo, připevnit na trám, nábytek, položit na noční stolek a kdykoliv snadno přemístit.

 

 

 

Ovládání v chytré domácnosti otevírá řadu nových možností i zábavy. I když se na jeden dotek tlačítka postará o řadu úkonů i složitých funkcí, musí zůstat pro uživatele maximálně jednoduché, rychlé, přehledné a intuitivní i pro návštěvu, která poprvé přivítá do vašeho domova.

Zajímá Vás konkrétní řešení pro Váš domov, chcete poradit?
Zanechejte nám vzkaz v kontaktním formuláři a ozveme se Vám.


Mohlo by Vás zajímat!

Generační pohled na chytré bydlení

Více

Rozhovor s dalším majitelem využívajícím systém ATREA

Více

Jedním stiskem tlačítka zvládnete mnoho!

Více

Jak šetří Chytrá domácnost energie?

Více

Závěrečná zpráva – konference SMART HOME 19.9.2017

Více

Údržba systémů ATREA pro větrání bytů a domů – 3. díl

Více

Nevíte si rady? Ptejte se!

Více

Údržba systémů ATREA pro větrání bytů a domů – 2. díl

Více

Ptáte se, my odpovídáme

Více

Údržba systémů ATREA pro větrání bytů a domů – 1. díl

Více