Man Machine je o postupném prolínání světa lidí a strojů

| Lis 3, 2017 | Novinky, Projektování a realizace

Rozhovor s Vladimirem 518 o jeho úspěšné instalaci na Signal festivalu a spolupráci s AV MEDIA.

Vladimír 518 je mnohostranný umělec, který s AV MEDIA v posledních letech spolupracuje na projektech, které jsou propojeny s audiovizuálními technologiemi. Prvním společným projektem byla instalace v Českém domě při Olympijských hrách v Londýně. V letošním roce máme za sebou úspěšnou šňůru koncertů u příležitosti křtu jeho alba Ultra! Ultra! a nyní i instalaci Man Machine, kterou jste mohli během Signal Festivalu vidět v Riegrových sadech. A právě o tomto projektu s ním promluvila Petra Vegnerová z AV MEDIA.

Vladimíre, Instalace Man Machine na Signal Festivalu byla divácky velmi atraktivní. Jak byste jí vysvětlil svými slovy?

Jedná se o volnou kompozici na téma člověk / stroj. Man Machine je o postupném prolínání těchto dvou světů, o naší fascinaci robotikou, technikou, budoucností. Představení je také o jednom z jazyků, kterým se stroji komunikujeme, tedy o ASCII kódu. Ale v důsledku se opravdu jedná jen o osm minut dlouhou audiovizuální skladbu, která si pouze volně pohrává s některými z těchto zmíněných témat. Kdybychom chtěli jít více do hloubky, museli bychom změnit stopáž představení a způsob vyprávění.

Proč je vaším partnerem AV MEDIA? Co toto propojení umožňuje?

Propojení s AV MEDIA je naprosto klíčové, protože naše instalace je vytvořena přesně na míru situaci, která zahrnuje na jedné straně nás jako tvůrce, na druhé straně příležitost světelného festivalu a na třetí straně silného partnera, který disponuje dostatkem audiovizuální techniky a hlavně zkušenostmi k jejímu řízení. Jedná se tedy o jistý trojúhelník vztahů, který dává smysl aktivovat právě při takové příležitosti jako je Signal Festival a instalaci Man Machine. Ale v naprosté jednoduchosti, bez AV MEDIA by podobné experimenty pravděpodobně zůstaly pouze v krajině snů.

Rád propojujete různé typy technologií v jeden velký celek. Co vás k tomu inspiruje?

Inspiruje nás k tomu asi nejspíše život samotný, protože ten sám je kombinací všeho možného, a právě ta mnohavrstevnatost následně dává dohromady tvar, který nás fascinuje. Je pravda, že kombinujeme techniky, technologie, i způsoby vyprávění od samotného začátku našich projektů. Motivuje nás primárně touha po hledání toho, jak vypadá aktuální forma audiovizuality, zároveň se snažíme tuto formu neustále plnit všelijakým obsahem, který nás v konkrétní chvíli oslovuje.

Plánujete v budoucnu navázat na instalaci Man Machine a rozvinout tak tento projekt?

Velmi rádi bychom v něm pokračovali, on je tak totiž od svého samotného počátku vymyšlen. My té kompozici, tomu hardware i software tělu, říkáme Otesánek, a ten je logicky schopen pojmout cokoli dalšího, neustále morfovat do nových tvarů. Stačilo by pak přepisovat program a vyvíjet jeho vztah vzhledem k aktuální kompozici “těla”. Man Machine vyloženě vybízí k rozvíjení.

Moc Vám děkujeme Vám za rozhovor a těšíme se na další audio-vizuální instalace!

Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

 

Rezervační dotykové panely

Více

Kreativita, spolupráce a pracovní prostory

Více

Nový elegantní audio systém SYVA L-ACOUSTICS

Více

Pozvánka na inspirativní setkání

Více

Česká eventová asociace udělí ceny za nejlepší eventy

Více

Palác Žofín se stane ještě atraktivnějším eventovým prostorem

Více

„Mám rád, když se klient nebojí a je ochotný riskovat, stejně jako já,“ říká Petr Horníček

Více

Olympijský festival v Brně a Ostravě nabídne více než 30 sportů

Více

Cvičení ve formátu SMART Notebook nyní nově na flexibooks.cz

Více

Ocenění pro projekt Olympijských parků: 2. místo v soutěži BEA

Více