Proč akustické panely?

autor: | Kvě 3, 2018 | Novinky, Projektování a realizace

Nejnovější interiérový design někdy opomíjí nebo dokonce úplně potlačuje primární funkci pracovních prostor, které jsou určeny pro spolupráci a v moderních firmách i pro komunikaci se vzdálenými účastníky.

V takovém prostoru vzniká akusticky nekomfortní prostředí. Proč? Může za to hluk, který je kolem nás a který v prostoru bez akustických prvků zůstává.

   

Pro vnímání všeho kolem využíváme celkem pět smyslů. Jen těžko bychom si dokázali představit návštěvu luxusní restaurace, která se prezentuje hezky vypadajícím jídlem, ale její chuť by byla nevalná. Abychom vše zhodnotili z gastronomického pohledu pozitivně, musíme všechny smysly spojené s konzumací jídla vnímat kladně.

Pokud máme udržet podobnou analogii ve firemním prostředí, musíme skloubit audio vizuální techniku s estetickými kritérii.

Kvalitní akustika = klidné a méně stresující prostředí + nižší intenzita okolního ruchu.

Akustické prvky zajistí nejen srozumitelnou komunikaci mezi sebou, ale i během komunikace se vzdálenými účastníky. Díky akustickým prvkům lze navíc esteticky vyřešit i celkový interiér prostoru.

   

Ukázka Collaboration room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena interaktivním displejem SMART 7075 a Polycom kamerou CX5100, vzdálení účastníci se propojují přes Skype for Business. Vizualizace – nejvhodnější umístění akustických panelů v prostoru.

S akustickými podmínkami v kancelářích je aktuálně spokojeno jen 28 % lidí. „Důvodem je neznalost a obecná neinformovanost, jak efektivně řešit tuto problematiku,“ odpovídá na nepříznivé výsledky Jan Plaček, Specialista produktové podpory, AV MEDIA, a.s.

   

Ukázka Huddle room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena interaktivním displejem Panasonic a Polycom Trio, vzdálení účastníci se propojují přes Skype for Business. Vizualizace – nejvhodnější umístění akustických panelů v prostoru.

   

Ukázka Videoconference room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena Cisco SX80 + Speakertrack 60 a akustickými panely na které lze doplnit potisk loga atp.

V případě zájmu se můžete sami inspirovat, jak nejlépe akusticky vyřešit vaše prostory. V předváděcím centru AV MEDIA, Praha, prakticky představíme výše popsané místnosti.

Collaboration, Hudde a Videoconference room místnosti lze využít pro týmové brainstormingy, neformální a pravidelná setkání nebo pro komunikaci se vzdálenými účastníky přes Skype for Business, Webex či jiné komunikační platformy.

V případě zájmu o prohlídku prostor kontaktujte nejbližšího obchodního konzultanta.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

 

Letní kina 2018

S příchodem léta Vám přinášíme inspiraci, jak skloubit příjemnou letní zábavu s kulturním zážitkem. Návštěva letního kina je ideální volbou pro dlouhé letní večery. S technikou od AV MEDIA můžete letos zažít tuto nezaměnitelnou atmosféru ve dvou letních kinech: Letní kino v Žlutých lázních  Letní...

Moravský festival SVĚTLO VALMEZ vyhlášen nejlepší akcí roku 2017 v ČR

Ve čtvrtek 3. května byl v novém pražském prostoru DOX+ vyhlášen Festival SVĚTLO VALMEZ nejlepší akcí roku 2017 v České republice. Cenu získal unikátní moravský festival v rámci Výročních cen České eventové asociace v kategorii B2P Event (projekt pro veřejnost). Celou akci, která loni proběhla 15....