Proč akustické panely?

autor: | Kvě 3, 2018 | Novinky, Projektování a realizace

Nejnovější interiérový design někdy opomíjí nebo dokonce úplně potlačuje primární funkci pracovních prostor, které jsou určeny pro spolupráci a v moderních firmách i pro komunikaci se vzdálenými účastníky.

V takovém prostoru vzniká akusticky nekomfortní prostředí. Proč? Může za to hluk, který je kolem nás a který v prostoru bez akustických prvků zůstává.

   

Pro vnímání všeho kolem využíváme celkem pět smyslů. Jen těžko bychom si dokázali představit návštěvu luxusní restaurace, která se prezentuje hezky vypadajícím jídlem, ale její chuť by byla nevalná. Abychom vše zhodnotili z gastronomického pohledu pozitivně, musíme všechny smysly spojené s konzumací jídla vnímat kladně.

Pokud máme udržet podobnou analogii ve firemním prostředí, musíme skloubit audio vizuální techniku s estetickými kritérii.

Kvalitní akustika = klidné a méně stresující prostředí + nižší intenzita okolního ruchu.

Akustické prvky zajistí nejen srozumitelnou komunikaci mezi sebou, ale i během komunikace se vzdálenými účastníky. Díky akustickým prvkům lze navíc esteticky vyřešit i celkový interiér prostoru.

   

Ukázka Collaboration room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena interaktivním displejem SMART 7075 a Polycom kamerou CX5100, vzdálení účastníci se propojují přes Skype for Business. Vizualizace – nejvhodnější umístění akustických panelů v prostoru.

S akustickými podmínkami v kancelářích je aktuálně spokojeno jen 28 % lidí. „Důvodem je neznalost a obecná neinformovanost, jak efektivně řešit tuto problematiku,“ odpovídá na nepříznivé výsledky Jan Plaček, Specialista produktové podpory, AV MEDIA, a.s.

   

Ukázka Huddle room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena interaktivním displejem Panasonic a Polycom Trio, vzdálení účastníci se propojují přes Skype for Business. Vizualizace – nejvhodnější umístění akustických panelů v prostoru.

   

Ukázka Videoconference room místnosti, která je určena pro spolupráci menšího týmu. Místnost je vybavena Cisco SX80 + Speakertrack 60 a akustickými panely na které lze doplnit potisk loga atp.

V případě zájmu se můžete sami inspirovat, jak nejlépe akusticky vyřešit vaše prostory. V předváděcím centru AV MEDIA, Praha, prakticky představíme výše popsané místnosti.

Collaboration, Hudde a Videoconference room místnosti lze využít pro týmové brainstormingy, neformální a pravidelná setkání nebo pro komunikaci se vzdálenými účastníky přes Skype for Business, Webex či jiné komunikační platformy.

V případě zájmu o prohlídku prostor kontaktujte nejbližšího obchodního konzultanta.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

 

Medaile „Za zásluhy o české archivnictví“

Gratulujeme autorovi výstavy Labyrintem dějin českých zemí! Za výstavu Labyrintem dějin českých zemí získal autor výstavy, Ivo Plass, od ministra vnitra České republiky medaili "Za zásluhy o české archivnictví". Slavnostní ceremoniál proběhl 24.10. v prostorách Národního archivu. Výstavu si můžete...

Podpora rozvoje studijního prostředí na VŠ

V létě vyvrcholila realizace výzvy č. 02_17_044 - Podpora rozvoje studijního prostředí na VŠ, tzv. „Nábytečku“. Cílem výzvy bylo zvýšit kvalitu vzdělávání prostřednictvím modernizace a doplnění vybavení vysokých škol. Jednalo se o vybavení knihoven, studoven, jazykových a počítačových učeben nebo...

Formální a neformální skupiny lidí se společnými zájmy

Ačkoli lidé dělají po celý den mnoho činností, pokusili jsme se je rozdělit do devíti typů. Šest z nich dělají společně a tři samostatně. Zatímco v minulosti byla jakákoli skupinová aktivita považována za "spolupráci", nyní víme, že lidé spolupracují různými způsoby. V tomto příspěvku představíme...

Signal Festival 2018 se blíží!

24 uměleckých instalací v 8 městských částech na 3 hlavních festivalových trasách — v centru, na Vinohradech a nově i v Karlíně, tak ve zkratce bude vypadat letošní ročník SIGNAL festivalu, který proběhne 11. — 14. října 2018 v Praze. K letošnímu ročníku se pojí jak společné téma budoucích sta let...