ATREA dodavatelem technologií ve Zlonínu

autor: | Srp 30, 2018 | Novinky, Větrání s rekuperací

Společnost Zelený Zlonín s.r.o. v současné době realizuje výstavbu domů u obce Zlonín, 7 km severozápadně od Prahy. Domy splňují kritéria pro pasivní domy, které zajišťují i kompletní technologie, jejichž dovatelem je firma ATREA. V průběhu 3 let se ve Zlonínu postaví více než 100 pasivních domů!

 

Rekuperaci zajišťují rekuperační jednotky DUPLEX R5

Pro dosažení vysokého komfortu obyvatel technika od společnosti ATREA zajišťuje v domech všechny složky: VĚTRÁNÍ – OHŘEV TEPLÉ VODY – CHLAZENÍ a VYTÁPĚNÍ.

Rekuperaci zajišťují špičkové větrací jednotky s cirkulací firmy ATREA, souhrnně označené DUPLEX R5, které jsou přímo uzpůsobeny pro tepelné úpravy vnitřního prostředí, navíc zcela nezávisle na větracím vzduchu.

Vhodné jsou zejména u nízkoenergetických a pasivních domů, kde je obtížnější regulace na přesnou teplotu. Tím, že výkon chladu nebo energie pro vytápění jsou pro celý dům soustředěny na jeden registr (v rekuperační jednotce), dá se jemněji regulovat a rozdělovat vytvořenou energii pro potřebné výkony do jednotlivých místností.

Mezi hlavní přednosti tohoto systému patří právě dynamika, kterou ocení uživatel – okamžitý zátop, rychlá změna teploty, eliminace přehřívání domu.

Jako zdroj energie pro dům dodává firma ATREA tepelné čerpadlo, které má dvojí funkci. Jednak funguje jako zdroj pro chlazení k jednotce R5, zároveň připravuje teplou vodu pro domácnost v zásobníku. Tepelné čerpadlo pro přípravu teplé vody je novinkou firmy ATREA a bude k dostání od ledna 2019.

Ke každému domu je dalším zdrojem fotovoltaická elektrárna, která napomáhá s energiemi pro vytápění a zároveň snižuje provozní náklady domácnosti.

Více o projektu a použitých technologiích naleznete zde.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

GASTRO A REPORT MINUTKA – Dva tisíce porcí denně

Areál libereckého závodu společnosti Magna Exteriors je obrovský – rozkládá se na ploše 95 000 m2, z toho 30 000 m2 zabírají výrobní provozy. Vyrábějí se tu plastové díly pro automobily – lakované kryty nárazníků, mřížky chladičů, lakované prahy, plastové páté dveře, středové panely řízení,...

ČERSTVÝ VZDUCH a teplo z toho vydýchaného

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás! Mohlo by Vás zajímat!

Zaklínadlo s názvem REKUPERACE

Dnes bereme jako samozřejmost být neustále ve spojení s kamarády, na lusknutí rozsvítit světla, hlasem spustit televizi, na dálku zapnout pračku. Žijeme přece ve světě plném moderních technologií, které nám život zpříjemňují a usnadňují! Jen málokdo si ale uvědomuje, že základní technologie...