Inspirujte se na Future Port Prague

autor: | Srp 31, 2018 | Novinky, Projektování a realizace

Mezinárodní festival a konference o budoucnosti Future Port Prague 2018 se letos otevře v Pražské tržnici v Holešovicích od 6. do 7. září 2018. Jedním z hlavních témat bude umělá inteligence a etika.

 

AV MEDIA se letos stala technologickým partnerem festivalu a konference Furure Port Prague. Ten stejně jako v loňském roce představí i letos osobnosti z celého světa, včetně návštěvnicky atraktivních ukázek technologií budoucnosti, mezi které patří drony, autonomní a elektrické vozy, smíšená realita, roboti pro průmysl i osobní použití, smart technologie či novinky zaměřené na budoucnost energetiky a zdravotnictví.

AV MEDIA celou akci technologicky zastřešuje a dodává AV vybavení jak pro venkovní festival, tak pro konferenci, která se uskuteční uvnitř hal Holešovické tržnice. K vidění bude velké množství LED zobrazovačů včetně nového LED kontejneru. Na akci budeme zajišťovat i osvětlení, ozvučení a samozřejmě obsluhu.

Festival s výstavní částí (Expem) se po úspěšném prvním ročníku rozšiřuje na dva dny na větším prostoru. Jednodenní konferenci pro business lídry, nově doplní navazující praktické workshopy, které umožní účastníkům konkrétní témata uchopit.  Future Port Prague  se nese v duchu motta „dotkni se budoucnosti“. O inovacích a technologiích se tu bude nejen diskutovat, ale bude možné si je doslova i osahat.

„V loňském roce jsme si stanovili smělou misi – vytvořit platformu, která na jedno místo přivede jedinečný mix špičkových mezinárodních odborníků, vizionářů a stovek inovativních firem s cílem poskytnout lidem živý obraz vzrušujícího vývoje nových technologií a ukázat jim je zblízka“ říká Martin Holečko, ředitel festivalu a spoluzakladatel skupiny Etnetera Group.

 Hlavními oblastmi exponenciálních technologií pro letošní ročník byly zvoleny:

  • Umělá inteligence
  • Budoucnost mobility
  • Smíšená realita
  • Blockchain
  • Smart technologie
  • Budoucnost výroby
  • Budoucnost energie
  • Budoucnost zdravotnictví

Future Port Prague přivítá i letos desítky řečníků z celého světa. Mezi prvními potvrzenými jsou osobnosti jako Dr. Anita Sengupta, kosmická inženýrka NASA a viceprezidentka společnosti Virgin Hyperloop One světoznámého miliardáře Richarda Bransona, americký futurolog, dopisovatel Forbes a bývalý viceprezident Disney a AOL Charlie Fink či Dr. Larry Sanger, spoluzakladatel Wikipedie and CIO Everipedie.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

Medaile „Za zásluhy o české archivnictví“

Gratulujeme autorovi výstavy Labyrintem dějin českých zemí! Za výstavu Labyrintem dějin českých zemí získal autor výstavy, Ivo Plass, od ministra vnitra České republiky medaili "Za zásluhy o české archivnictví". Slavnostní ceremoniál proběhl 24.10. v prostorách Národního archivu. Výstavu si můžete...

Podpora rozvoje studijního prostředí na VŠ

V létě vyvrcholila realizace výzvy č. 02_17_044 - Podpora rozvoje studijního prostředí na VŠ, tzv. „Nábytečku“. Cílem výzvy bylo zvýšit kvalitu vzdělávání prostřednictvím modernizace a doplnění vybavení vysokých škol. Jednalo se o vybavení knihoven, studoven, jazykových a počítačových učeben nebo...

Formální a neformální skupiny lidí se společnými zájmy

Ačkoli lidé dělají po celý den mnoho činností, pokusili jsme se je rozdělit do devíti typů. Šest z nich dělají společně a tři samostatně. Zatímco v minulosti byla jakákoli skupinová aktivita považována za "spolupráci", nyní víme, že lidé spolupracují různými způsoby. V tomto příspěvku představíme...

Signal Festival 2018 se blíží!

24 uměleckých instalací v 8 městských částech na 3 hlavních festivalových trasách — v centru, na Vinohradech a nově i v Karlíně, tak ve zkratce bude vypadat letošní ročník SIGNAL festivalu, který proběhne 11. — 14. října 2018 v Praze. K letošnímu ročníku se pojí jak společné téma budoucích sta let...