Nová verze a vylepšení systému iNELS3

autor: | Led 30, 2019 | Inteligentní domácí spotřebiče, Novinky

Hlavní změnou a aktualizací je nová verze iDM3 (iNELS3 Design & Manager), která je označena číslem 3.3.32. Spolu s touto verzí vyšla i aktualizace firmware pro centrální jednotku, Connection Server a některé prvky v rámci produktů iNELS BUS.

 

Nová verze iNELS3 je zpětně kompatibilní a není potřeba konvertovat projekty na fungujících řešeních. Konverze je nutná pouze ve chvíli, kdy budete chtít použít nové funkcionality.

Snad nejočekávanější novinkou je přepracování sytému regulace teploty. V nové verzi dostává uživatel možnost změny časových plánů pro regulaci teploty v aplikaci. Kromě toho byly rozšířeny možné režimy regulace teploty o Dovolenou a Sváteční plán. Tato novinka s sebou přináší další možnosti, na které se zaměříme v samostatném článku.

Další novinkou je monitorování spotřeby energie přímo na centrální jednotce. K té můžete připojit až dva výstupy z měřicích přístrojů. Většinou se jedná o měřicí přístroje spotřeby elektřiny. Díky této změně je možné jednak ušetřit binární vstupy, a hlavně jsou tyto vstupy schopné zpracovávat rychlejší impulsy než standardní čítače.

Novinkou je i možnost využití Astronomických hodin. Ty umožní systému automatické spínání okruhů na základě informace o zapadajícím nebo vypínání při vycházejícím slunci. Astronomické hodiny mají i informace o měsíčních fázích.

Podpora bezdrátového řešení ve spolupráci se systémem BUS je už v iNELS3 delší dobu. Nová verze přinesla rozšíření této funkcionality na nové prvky, například možnost ovládání termohlavice RFATV-1 a bezdrátové žárovky se změnou chromatičnosti RF-White-LED.

V případě bližšího zájmu o detaily, v partnerské sekci webu inels.cz naleznete více informací a detailní technické informace.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!

Boom chytrých krabiček – jednou aplikací ovládnete celý dům

Domácnosti jsou zaplavené množstvím dálkových ovladačů, které život již spíše komplikují. Ve své době naprosto inovativní výrobek společnosti ELKO EP, chytrá krabička eLAN-IR-003, dokáže nahradit všechny standardně používané IR ovladače Díky této krabičce, pro níž se vžila přezdívka ,,postrach...