Budoucnost práce?

autor: | Bře 5, 2019 | Novinky, Projektování a realizace

Technologie mají potenciál zlepšit a změnit způsob, jak nyní pracujeme, přesto se velká část budoucnosti práce věnuje scénářům, jak o práci všichni přijdeme.

 

Pravděpodobně jste si všichni přečetli příběhy o technologickém pokroku a strojích/robotech jenž převezmou práci nás všech. Budoucnost práce, kde pracovní místa dokonce celé profese jsou obětovány ve prospěch automatizace a efektivity. Ale toto je jen jeden ze způsobů, jak se na budoucnost práce dívat.

Technologie mají velký potenciál pro nás lidi. Abychom však mohli budovat lepší budoucnost práce, musíme pochopit, kde jsme byli, kde jsme teď, kde chceme být a jak se tam chceme dostat. Jakmile tomuto spojení porozumíme, můžeme technologie využít k realizaci potřebných změn.

 

Kde jsme byli?

Homo sapiens netrumfl šimpanze či vlka svou mrštností ani vetší chytrostí, nýbrž pružnou spoluprací a kreativní myslí velkého počtu naprosto neznámých lidí. Inteligence a nástroje jistě sehrály svou roli, kdyby se ale lidé nenaučili pracovat v týmu, naše chytré mozky a zručné prsty by stále ještě štěpily pazourek. Jenom sapiens dokáže pružně spolupracovat, vyprávět skutečné a vymyšlené příběhy díky kognitivní revoluci před cca 70 000 lety.

Základní dovednosti jednotlivce se od pravěku příliš nezměnila, ale síť příběhů stále posiluje a posunuje dějiny z doby kamenné do doby křemíkové. Lidský mozek má omezenou schopnost zpracovávat data. Proto písmo umožnilo lidem uspořádat společnost do jednotlivých kroků, které vedou k úvaze, řešení problémů a konečnému rozhodnutí. Tyto schopnosti jsou klíčem k pochopení, jak bude vypadat i budoucnost práce.

Kde jsme teď?

Dnešní svět práce je směsicí starých i nových postojů. Technologie v posledních letech proměnila pracovní procesy, ale nedokázala výrazně zlepšit kvalitu pracovního života. Technologie se soustředila na urychlení procesů a zvyšování efektivity.

Pracovní postoje nedokázaly držet krok s měnícími se potřebami a očekáváním zaměstnanců. Tradiční kancelářské prostředí vyhovuje jen některým lidem, ale ne všem. V mnoha případech byly pracovní prostory navrženy s ohledem na efektivnost, nikoliv na emocionální, duševní či fyzickou pohodu zaměstnanců.

Organizace stále více chápou význam zapojení zaměstnanců z hlediska výkonu, a produktivity. Úsilí o zlepšení angažovanosti do značné míry selhalo. 9 z deseti zaměstnanců na celém světě práce nebaví.

 

Kde chceme být?

Všichni chceme dělat práci, která je smysluplná, příjemná a naplňující. Všichni chceme pracovat pro organizace, které udržují spokojenou, motivovanou a angažovanou pracovní silou. Od leaderů a manažerů z první linie očekáváme podporu a povzbuzení. My všichni chceme být považováni za jednotlivce a hodnoceni pro své vlastní jedinečné schopnosti.

Nejenže je to žádoucí, je to nezbytné, protože v opačném případě bude angažovanost zaměstnanců i nadále klesat. V budoucnu budou organizace muset zařadit zaměstnance do centra svých rozhodnutí. K tomu však potřebují lépe pochopit individuální potřeby a přání svých zaměstnanců. A právě zde je příležitost, jak technologie mohou pomoci.

 

 

Jak se tam chceme dostat?

Jakmile víme, co chceme, můžeme nasadit moderní technologie jako hnací sílu změn. Technologie mohou pomoci organizacím zaměřit se na potřeby zaměstnance.

To je přesně to, co bychom měli dělat jako první. Používat technologie, které jsou navrženy, aby umožnily lepší a produktivnější způsob práce pro každého. Cílem je posilovat uživatelskou zkušenost s technologiemi, abychom lépe porozuměli tomu, co dělá jednotlivce spokojenějším.

Úlohou technologií není nahradit lidi, ale posílit jejich týmovou spolupráci, zlepšit komunikaci, podpořit lidskou inteligenci a kreativní myšlení. Budoucnost práce je založena na lidech, jejich angažovanosti a spokojenosti. Toto jsou ukazatele opravdového úspěchu a budoucí pracovní změny.

Zaujalo Vás naše řešení? Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!


Mohlo by Vás zajímat!