Chytrý dům, chytrý byt.

Je dobré ho mít!

Cílem konceptu chytrého bydlení je domácnost, která slouží podle přání uživatele a přitom poskytuje vysoký komfort, bezpečí, přehled a významné provozní úspory. Díky vzájemné spolupráci technologií a praktickým funkcím, má uživatel méně starostí a více času na zábavu.

Asociace chytrého bydlení

Bezpečí

Chytrá domácnost rozšiřuje funkce zabezpečovacích a přístupových systémů, zapojuje je do spolupráce s dalšími zařízeními v systému a zaměřuje se na prevenci před vznikem nebezpečných situací nebo škod.

 

Úspory

Chytrá domácnost efektivně hospodaří s energiemi a tím snižuje provozní náklady. Přináší tak úspory za vytápění, klimatizaci, osvětlení a provoz spotřebičů. Umožňuje sledování a kontrolu spotřeby energií.

Přehled

Celou domácnost máte pod kontrolou z chytrého telefonu, tabletu nebo smart TV, ať jste doma, na služební cestě či na dovolené.

Technologie v domě si rozumí


Všechny spotřebiče a zařízení
–  světla, topení, žaluzie/rolety, domácí spotřebiče, AV technika, zabezpečovací technika, dveřní komunikace, meteostanice, rekuperace a další – komunikují a spolupracují v jednom systému.
Základem toho je inteligentní elektroinstalace.

 

Chytrý domov = jeden systém + jedna aplikace pro ovládání

Řešení na míru

Své řešení si poskládejte a podle potřeb doplňujte. Můžete začít např. u osvětlení, zabezpečení, vytápění a později doplnit ovládání stínící techniky, zavlažování, multimedií a dalších zařízení.

 

Novostavby, přestavby

Stavíte dům? Když nový, tak Chytrý! Můžete si vybrat bezdrátové nebo sběrnicové řešení, které nabízí nejvíce možností a komplexní spolupráci všech zařízení.

Rekonstrukce, modernizace

Nemusíte sekat do zdí, když chcete mít chytrou domácnost. Jde to i bez bourání! Právě bezdrátové řešení je stvořeno pro již stávající bydlení.

 Na typu stavby nezáleží!

Koncept chytrého bydlení je využíván u nejrůznějších typů nemovitostí, nejčastěji v rodinných domech, vilách, ale i v bytech nebo v celých bytových domech, hotelích, restauracích, kancelářích, prodejnách, výrobních halách, obchodních centrech a jiných komerčních stavbách. Je také stále častěji využíván i v neziskových sektorech – ve školách za účelem snížení provozních nákladů či v památkových stavbách pro ovládání světel a zvukových efektů.

Přizpůsobí se vašim potřebám, mění se s vámi

Dnes se kdokoli nechce přizpůsobovat věcem kolem nás, ale vyžaduje, aby se věci flexibilně měnily právě podle nás. A nejlepší na tom je, že je to možné! Když modernizujete a přesouváte nábytek, snadno doplníte další vypínač nebo změníte jeho funkci. Pestré možnosti ovládání a široká nabídka funkcí se přizpůsobí Vašim potřebám, ať už máte malá batolata nebo žijete s rodiči.

Chcete se dozvědět více?

Stáhněte si rychlého průvodce chytrým bydlením.

Chci získat bezplatně brožuru
„10 důvodů pro CHYTRÝ DOMOV“

 


 

* Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním údajů v souladu s Ochranou dat (GDPR).

Regulace vytápění pod kontrolou

Během dne využíváte různé místnosti. Některé navštěvujete častěji, některé méně. Mnoho lidí preferuje různou výši teploty v jednotlivých místnostech. Jinou teplotu potřebujete ráno v kuchyni, jinou odpoledne v obývacím pokoji a jinou v ložnici ke spánku. Jak ale správně vytápět dům, abychom nevyhazovali peníze z okna? Bez regulace topení dochází k neúměrným teplotním výkyvům. Večer máte v ložnici přetopeno, tak topení vypínáte a otevíráte okna, abyste cenné, drahé, teplo za mnoho peněz poslali...