Vyberte stránku

ATREA s.r.o.

Společnost ATREA s.r.o. se opírá o dlouholeté zkušenosti v oblasti mikroklimatu budov a rekuperace. Její výrobky jsou i na náročných evropských trzích ceněny pro svou inovativnost, špičkové technické parametry a široké možnosti uživatelského komfortu. Zásadním principem výrobního programu společnosti je snižování energetické náročnosti provozu vzduchotechnických zařízení.

Rekuperace ATREA a chytré bydlení

ACHB_ATREA_jednotky_duplexSpolečnost ATREA s.r.o. se do oblasti chytrého bydlení začleňuje nabídkou moderních rekuperačních jednotek, které mohou být integrovány do systému domácí automatizace. Toto propojení umožňuje vzájemnou komunikaci s dalšími zařízeními v systému, což vede k efektivnímu využívání energií pro dodatečný ohřev čerstvého vzduchu, přiváděného rekuperační jednotkou.  Jednou z činností spol. ATREA, s.r.o. je také projektování a realizace pasivních domů ATREA, v nižch může být rovněž využito řízení spotřeby energií, v rámci systému pro chytrý domov.

Rekuperace = zpětné získávání tepla

Jedná se o základ všech systémů řízeného větrání, díky kterému je vracena do objektu energie z odváděného vzduchu. Rekuperační výměníky dosahují vysokých účinností předání tepla, běžně kolem 90 %. U jednotek DUPLEX se účinnost rekuperace pohybuje od 75 % do 95 % (záleží na velikosti jednotky, průtoku vzduchu a typu rekuperačního výměníku).

 

Více o rekuperaci zdeUkázkové domy s rekuperací ATREA

 

Ucelené systémy

Společnost ATREA nabízí ucelené systémy větrání s rekuperací tepla, vytápění a zásobení teplem, které budoucí uživatele překvapí ideálním vyladěním všech detailů pro bezproblémové používání.

Rovnotlaké větrání

Vzduchotechnický systém, zajišťující řízené rovnotlaké větrání a výměnu vzduchu s rekuperací odpadního tepla v objektu. Vzduchotechnickou jednotku s rekuperací tepla je možné osadit do technické místnosti, komory, šatny nebo také v zádveří do skříně.

Větrání bytových domů

Centrální systém – pro skupinu bytů je zvolena společná vzduchotechnická jednotka, která na základě požadavku větrání jednotlivých bytů upravuje svůj výkon větrání.
Decentrální systém – v každém bytě je umístěna malá větrací jednotka, zajišťující řízené rovnotlaké větrání s rekuperací tepla.

Rovnotlaké větrání a chlazení

Vzduchotechnický systém, založený na dvouzónových vzduchotechnických jednotkách, zajišťující řízené rovnotlaké větrání s rekuperací tepla a díky vnitřní cirkulaci interiérového vzduchu dle volby částečné temperování, chlazení a např. při realizaci krbu rozvod tepla po domě.

Tepelná čerpadla, integrované zásobníky tepla

Tepelná čerpadla na principech:
– vzduch – vzduch
– vzduch – voda
– země – voda
Integrované zásobníky tepla

Teplovzdušné vytápění, větrání a chlazení

Nejkomfortnější systém, založený na dvouzónových vzduchotechnických jednotkách. Vnitřní cirkulací vzduchu zajišťuje vytápění, chlazení nebo rozvod tepla od krbu po obytných místnostech. Topení je tak zajištěno bez nutnosti větrání.

Co nabízíme?

 

Vlastní výrobky, poradenství, zpracování studií nebo projektové dokumentace, montáž autorizovanými montážními firmami, záruční a pozáruční servis.

ATREA s.r.o. se dlouhodobě specializuje na vnitřní prostředí nízkoenergetických a energeticky pasivním objektů. Na základě zkušeností optimalizujeme VZT jednotky, rozvody vzduchu, zdroje tepla a systémy regulace.