SMART BUILDING | 12.9.2018 PRAHA
HLAVNÍ STRÁNKAREGISTRACE

Boris vystudoval elektrotechnickou průmyslovku a nové technologie v oblasti elektrotechniky dlouhodobě patří mezi jeho hlavní zájmy. Ve společnosti ELKO EP, působí již 15 let. Pracoval jako obchodní zástupce a od roku 2003 se významně podílí na rozvoji společnosti v oblasti vývoje a obchodu v rámci ČR i zahraničí. Jako Business & Development manager pracuje 7 let. Stojí za založením pobočky v Indii a rozvojem aktivit v dalších oblastech, aktuálně v zemích QUATAR a Kuwait. Současné době se také zodpovědný za vedení pobočky ELKO EP UAE a nákupního oddělení společnosti.

Motto: „Pocit z dobře vykonané práce“
Můj vzor: Kevin Ashton, Steve Jobs

1.blok: Doba IoT, aplikací a standardů – jak ovlivní vývoj inteligentních budov?

Boris Kamenický, ELKO EP, s.r.o.

elko

IoT jako internet of things – toto spojení zná každý a každý o něm také mluví, ale už ne každý ví, co doopravdy znamená a v čem je hlavní přínos.

IoT aplikace a jejich usecase výrazně zjednodušují implementaci technologií, které dosáhnou (sběrem dat a jejich zpracováním) úspory, ať už finanční nebo přímo časové.

Neexistuje snad odvětví, kde bychom nevěděli využít prvky IoT. IoT není v dnešní době privilegium jako je smart home, ale nutností chovat se energicky efektivně k přírodě, aby další generace měli kde žít (příkladem je smart city).

Standardů je mnoho. Největšími průkopníky jsou Lora, Sigfox, NBIoT a další jsou spíše regionální. Jak tyto standardy a řešení ovlivní budovy se můžete těšit v mé prezentaci (bude se jednat hlavně o existující budovy, kde je největší problém s energetickou náročností, vyhodnocováním a efektivitou řízení).