Vyberte stránku

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Tisková zpráva 1/2013

Vznikla Asociace chytrého bydlení – sdružení těch nejlepších partnerů v oblasti inteligentní domácnosti

[column type=“1-2″ first=“first“]

Praha, 1. ledna 2013
Na samém počátku roku 2013 zahajuje činnost Asociace chytrého bydlení, jejímž cílem je sdružovat odborníky z oblasti inteligentní elektroinstalace, architektury, audio-video techniky, klimatizací a rekuperací, domácích spotřebičů, kamer, zabezpečovacího systému, osvětlení apod., jejichž činnost souvisí s aktuálním tématem chytrého bydlení.

Ideou Asociace chytrého bydlení je vytvoření nezávislého sdružení, které se bude podílet na výzkumu, propagaci a osvětě v souvislosti s inteligentními domy a budovami, které svým uživatelům nabízejí zdravější a komfortnější bydlení a zároveň efektivní a snadné řízení domácnosti.

Iniciátorem vzniku Asociace je společnost ELKO EP se systémem inteligentní elektroinstalace iNELS smart home solutions. „Téma inteligentního bydlení je v dnešní době vysoce aktuální. Proto jsme se s našimi partnery rozhodli založit sdružení, jehož cílem je maximálně profesionalizovat poskytování služeb právě v oblasti chytrého bydlení a poskytnout zájemcům komplexní nabídku těchto služeb,“ říká Jiří Konečný, předseda Asociace chytrého bydlení a manažer iNELS smart home solutions.

[/column]

[column type=“1-2″]

Jedním z úkolů Asociace je vzdělávat širokou i odbornou veřejnost v otázkách spojených s chytrými domy a dalšími stavbami, prosazovat standardy chytrého bydlení u novostaveb i u rekonstrukcí, u rezidenční i nerezidenční výstavby.
„Rádi bychom prostřednictvím Asociace poskytovali zájemcům odborné konzultace, pořádali kurzy, semináře, přednášky či exkurze, publikovali odbornou literaturu a spolupracovali s akademickou obcí, především technickými univerzitami v Praze, Brně, Zlíně či Ostravě. Chceme být těmi, kteří přímo ovlivňují trendy v oblasti chytrého bydlení,“ doplňuje Jindřich Švestka.

Pro lepší představu o komplexnosti problematiky je možné navštívit showroom inteligentní elektroinstalace iNELS smart home solutions v Sykora Home (Českomoravská 183, Praha 9), případně showroomy jednotlivých partnerů.

www.achb.cz

[/column]